Perku, parduodu, šiandien lyja, niekas manęs nemyli ir visa kita.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Kita Tema
Puslapis: 2 išjungtas 2 Ankstesnis 1 2
Tema:
Speleologija (21 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2010 09 07, 23:32
Re: Speleologija
Aidas_G - 2013 01 08, 06:47
Fotokonkuras „METŲ SPELEONUOTRAUKA 2012“

Prasidėjo antras speleoklubo „Aenigma“ organizuojamo fotokonkurso „METŲ SPELEONUOTRAUKA 2012“ etapas! Jau galite pamatyti dalyvių atsiųstas nuotraukas, balsuoti už jums patikusias ir jas komentuoti. Šiemet turime kaip niekada daug nuotraukų ir dalyvių - 35 dalyviai iš 16 šalių atsiuntė net 267 nuotraukas!

Nuotraukos eksponuojamos mūsų internetiniame fotoalbume [galerija.speleo.lt] .

Balsuoti už nuotraukas bus galima iki 2013 m. vasario 07 d. Balsavimas internetu anoniminis. 

Kaip balsuoti? Tiesiog pažymėkite nuo vienos iki penkių žvaigždučių, matomų po nuotrauka, ir spragtelėkite pele. Skaičiuojant publikos balsus į žvaigždučių skaičių nebus atsižvelgiama, bus skaičiuojamas tik bendras balsavusiųjų už nuotrauką kiekis.

Šiemetinio konkurso statistika:

- Gausiausiai dalyvaujanti šalis tradiciškai išlieka Rusija - 10 dalyvių iš Ufos, Maskvos, Sankt-Peterburgo, Rostovo-Na-Donu, Samaros, Novosibirsko, Koroliovo ir Gelendžiko atsiuntė 80 nuotraukų.
- Antroje vietoje - Ukraina. 49 nuotraukas pateikė 6 dalyviai iš Simferopolio, Sevastopolio, Kijevo ir Poltavos.
- 3 dalyviai iš Ispanijos pateikė 28 nuotraukas, o 2 dalyviai iš Lietuvos - 30 nuotraukų.
- Taip pat turime keletą dalyvių iš tolimesnių pasaulio kampelių: Brazilijos, JAV, Svazilendo, Indonezijos.
- Likusias nuotraukas pateikė dalyviai iš įvairių Europos šalių: Italijos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kroatijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos.

Ačiū Laurai ir Audrai už jų titanišką darbą atrenkant ir talpinant nuotraukas. 

Sėkmės,

Aidas
Re: Speleologija
Aidas_G - 2014 04 30, 09:58
Sveiki, ieškojau temos, kur parašyti. Įsivaizduoju, kad daugeliui, kurie tai perskaitys jau bus nebeaktualu. Bet папытка не пытка super

Šiandien 2014-04-30 yra paskutinė diena, iki kada galima pervesti 2% paramos gavėjams.

Kviečiu tuos, kurie niekam nepervedė 2% paremti speleoklubą AENIGMA. Jums tai nieko nekainuoja, o klubui didelė parama. Pernai surinkome apie 2000Lt paramos ir galėjome prisidėti prie paramos narų ekspedicijąi į Gruziją.

Tikslus klubo pavadinimas: Speleoklubas AENIGMA, juridinio asmens kodas: 300538596,

Visiems iš anksto dėkoju!!!

Aidas.
AENIGMAEdited 1 time(s). Last edit at 2014 04 30, 10:00 by Aidas_G.
Re: Speleologija
Aidas_G - 2015 02 23, 12:17
Įdomus naujausias LGT oficialus pranešimas spaudai. Labai įdomus šis faktas:

\"Ypač nerimo sukėlė, kaip sako LGT direktorius Jonas Satkūnas, nauja karstinė įgriuva Vilkų miške Panevėžio rajone. Ją aptiko medžiotojas, ieškodamas savo šunų, kurie įkrito į šią vandens sklidiną 6 m skersmens ir 5,4 m gylio duobę...\" Vyčiui turėtų patliti Vilkų miškas - tikriausiai čia \"ženklas\" koks super

Karsto žemėlapyje – beveik pusšimtis naujų įgriuvų

Šiemet Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) šalyje užregistravo 48 naujas karstines įgriuvas, vadinamąsias smegduobes. Septyniolika iš jų susidarė pernai. Nors pastaraisiais dešimtmečiais daugiausia naujų paviršinių karstinių reiškinių paprastai susiformuodavo pavasarį ar rudenį, 2014-aisiais – jau baigiantis metams, gruodžio mėnesį.

Ypač nerimo sukėlė, kaip sako LGT direktorius Jonas Satkūnas, nauja karstinė įgriuva Vilkų miške Panevėžio rajone. Ją aptiko medžiotojas, ieškodamas savo šunų, kurie įkrito į šią vandens sklidiną 6 m skersmens ir 5,4 m gylio duobę. Netoli jos buvo aptiktos ir kelios daug senesnės smegduobės. Tai rodo, kad tokių karstinių reiškinių čia gali būti ir daugiau. Todėl LGT specialistai dabar tikslina šio karstinio rajono ribas.

Iš naujų smegduobių paminėtina praėjusį pavasarį Pasvalio rajone, Trečionyse, prie Biržų-Raubonių kelio atsiradusi 2,7 m skersmens ir apie metro gylio karstinė įgriuva. Ji tarsi pažymi šio kelio 200 m ilgio ruožą, ties kuriuo nuo 2006 m. susidaro įspūdingi karstiniai reiškiniai.

Smegduobių itin turtingas Biržų rajonas. Drąseikių apylinkėse nauja 5,3 m skersmens ir apie 3 m gylio smegduobė susidarė vietoj užregistruotų senų nedidelių įgriuvų. Pernai Kirkilų kaime karstinių įgriuvų plotas padidėjo todėl, kad čia prasmego kai kurie ežerėlių krantai. Viena tokių įgriuvų – 12 m ilgio – susidarė Kirkilų (Ilgojo) ežero rytinio pakraščio krante. Pasak geologų, labai atidžiai reikia stebėti Šlepščių ir Rimgailių kelią, kurio važiuojamoji dalis jau dabar pastebimai įlinkusi ties autobusų stotele tarp Šlepščių ir Ežerėlių kaimų. Tai beveik 8 m ilgio, 4 m pločio ir apie 30 cm gylio įslūga, vietoj kurios bet kada gali susiformuoti nauja karstinė įgriuva.

Smego žemė ir kitose Biržų rajono vietose. Antai Pabiržės seniūnijos Naciūnų kaimo Šaltinio gatvėje susidarė gilesnė nei metro įgriuva, o atokiau nuo šio kaimo esančiame Kaštonų gatvės vienkiemyje požeminiai dundesiai labai išgąsdino jo gyventoją, tačiau šios valdos paviršiuje karstinių reiškinių per metus nesusidarė.

Po vieną naują nedidelę karstinę įgriuvą užfiksuota Biržų, Ringailių, Juodelių, Paežerių kaimuose, dvi – Užubaliuose, šešios – Karajimiškio kaimo vakarinės dalies laukuose.
Re: Speleologija
Aidas_G - 2015 06 05, 21:22
Kvietimas
Lietuvos visus speleologus ir kitus keliautojus kviečiame suvažiuoti 2015m. birželio 6 d. (šeštadienį) į Eriko Laicono sodybą.
Atvykti 11val. Programa prasidės nuo 12val. Nusimato įvairios varžybos, konkursai, pasakojimai apie ekspedicijas į Laoso, Gruzijos ir Madagaskaro karstinius rajonus. Taip pat paskaita ir praktinis demonstravimas šiuolaikinių speleo topografavimo metodų. Paskaita praves Nikita Kozlov.
Kviečiame visus perkratyti senus daiktus, surasti nenaudojamą speleo įrangą, atvežti ir padovanoti speleo muziejui.
Suvažiavimo metu įvyks ir LSA eilinis susirinkimas.
informacija tel. 868502457
Re: Speleologija
Trolis - 2015 06 08, 10:47
Siulau Aidai tau daugiau tokiu skelbimu nedėt .... kam vargintis ????? Galėjai rte parašyt ... ar nerašyt visai, , rezultatas būtų buves toks pat .... nebent to buvo samoningai siekiama .... šikna
Re: Speleologija
Vytis - 2015 06 08, 23:48
Susidaro toks įspūdis, kad tipo būtum dalyvavęs..liuks
: Ankstesnis Kitas
Puslapis: 2 išjungtas 2 Ankstesnis 1 2

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.