Perku, parduodu, šiandien lyja, niekas manęs nemyli ir visa kita.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Kita
Puslapis: 1 išjungtas 2 1 2 Kitas
Tema:
Speleologija (21 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2010 09 07, 23:32
Speleologija
Vytis - 2010 09 07, 23:32
Pabuvau tokiose vietose, kur cavedivingas tik speleologijos dalis ir manau, kad vertėtu daugiau pasidomėti ir padiskutuoti šia tema.
Aš žinoma nesiūlau mums imti ir tapti speleologais super, tačiau šios srities gilesnis išmanymas, gerokai praplėstų mūsu galimybių ribas, dažnai sunkiai suvokiamas paprastam narui super
Re: Speleologija
11 - 2010 09 08, 09:32
Jo, daugelis nardymą urvuose įsivaizduoja kaip romatišką pasisirstymą žydrai nutvieskstose galerijos, su neribotu matomumu ir visom vaivorykštės spalvom tviskančiais kristalais. Na, bent jau tokį įspūdį kuria National Geographic ir kiti. Juos labai lengva suprasti - nufilmuoti tokią galeriją nors ir sunku, bet įmanoma. Tamsiąją reikalo pusę kažkada filmavom [www.youtube.com] romantikos aišku yra, bet ji kitokia super
Jei viskas bus gerai, šį rudenį turėčiau pradėt šiokius tokius mokslus speleo srityje. Aš manau, kad mūsų pakraipos nardymui čia tas pats kaip ugniagiasiui pirmos pagalbos žinios. Be to tiesiog esi ribotas.
Bijoti, kad mesiu nardymą ir iškeliausiu krastytis, pavojaus nėra, man speleologija bus instrumentas nusigauti iki vandens, kaip nemažai daliai speleologų nardymas - priemonė patekt į kitus urvus.
Taip pat galvoju apie įrangos įsigyjimą: kordurinį kombenezoną (idelus variantas komplekte su trilaminatiniu sausiaku, kai tik kalba apie šūdinesnį reikalą su pavojum susiplėšyt) ir apraišus su kopimo įrangą (yra vietos, kur be to niekaip). Gal kažkas dar kartu nori kombinuotis?

P.S. Temą perkėliau čia, nes ji nors ir susijusi su nardymu, visgi ne apie nardymą.
Re: Speleologija
Vytis - 2010 09 08, 10:22
Aš norėčiau naujo kordurinio teletabio, nes naniškis po Voronjos atrodo kaip n-kartu baubo paturėtas super
Neskubėk tik užsisakinėti, nes prisiminiau kai kuriuos išmierų niuansus..pvz. pirštinių žiedai netelpa per rankoves, reikia, kad padarytų platesnes, arba su lipuškėmis.
Re: Speleologija
Vytis - 2010 09 08, 13:41
Panašu, kad Saulė vienintelė moteris pabuvojusi Voronjos urvo dugne, taip kad vienas pasaulio rekordas vis tik gavosi..super
Re: Speleologija
Vytis - 2010 09 09, 00:12
Speleologija išmoko kai kurių naudingų dalykų..tokių, kaip atsikratymas visų neįpatingai reikalingų įrangos detalių..kai įrangos transportavimas tik nuo bagažinės iki vandens, tai neturi didelės reikšmės, bet kai visą tą š.. reikia savaitę nešti iki panėrimo vietos, konfigūracija tampa tokia spartietiška, kad net pradedi abejoti būsimo nėrimo saugumu..super
Re: Speleologija
11 - 2010 09 10, 11:24
Na urviniai, sulaukiau atsakymo iš speleologės Lauros, čia galime permest akimis teletabių reikalus:
[sites.google.com]
Kainos, mano galva, protingos, aš pats galvoju ir apie kordurinį kombezą ir apie pakostiumį (spelologai juos vadina izotermikais).
Vytis berods irgi kombezo nori. Šikinys traukiančių nelaukia, kas pražiopsos galimybę, tas pats bus kaltas.
Re: Speleologija
varshtaz - 2010 09 10, 12:18
Man kombinezoną kordurinį ir teletabį super
Re: Speleologija
Vytis - 2010 10 09, 21:32
Ryt speleologai organizuoja Voronjos projekto uždarymo vakarėlį, visi, kas su tuo susiję, kviečiame sudalyvauti, kur ir kaip, sužinosite paskambinę Gintui arba Agnytei..super
Re: Speleologija
11 - 2010 12 05, 20:55
Rytoj 19:00 (gruodžio 6) speleotreneruotė bokšte jbtvmtgerai
Jamam girtas Kontestuką prasilipt, į naktinį Vilnių pažiūrėt myliu
Re: Speleologija
varshtaz - 2010 12 05, 22:31
pagal visus požymius ryt bus ta diena kai viską skaudės po šeštadienio treniruotėspipec
baisu baisujbtvmt bet mes neieškom lengvų kelių super aš in kiecliuks
Re: Speleologija
11 - 2010 12 06, 11:00
Bokštas 54.635346, 25.146367
Re: Speleologija
Jolka - 2011 01 20, 22:19
Kol mes \"nardysime\" Vyčio paskaitoje šeštadienį (sausio 22 d. nuo 13 val.) - jūs galite prasilipti salėje. Vėliau prisijungsime ir mes.
Re: Speleologija
11 - 2011 04 18, 09:10
Vakar vyko labai gražus ir smagus renginys: tarptautinės neakivazidinės varžybėlės.Narai pasirodė visai puspadoriai: vienas vos gyvas nuo dviračių sporto ir kitos veiklos, kitas išsekintas besaikių girtuoklysčių, orgijų ir viduržemio jūros gardumynų, abu tilpo į 3 minutes.
Varžybos paprastos: 30 metrų į viršų laikui.
Re: Speleologija
Aidas_G - 2011 11 28, 18:55
Speleoklubas „Aenigma“ ir vėl ruoš speleologus

Šiemet Vilniuje įsikūrusiame speleoklube „Aenigma“ rengiama jau šeštoji speleomokykla.
Kasmet mokyklą baigia apie dešimt žmonių, kurie vėliau tampa aktyviais speleologais, dalyvaujančiais ekspedicijose Ispanijoje, Abchazijoje, Kryme ir kituose regionuose. Mokykla trunka penkis mėnesius, užsiėmimų metu dalyviai sužino speleologų aprangos bei lipimo virve technikos (SRT) ypatumus, išmoksta darbo urvuose pagrindų, įgunda rišti mazgus bei dalyvauja ištvermės žygyje Varėnos apylinkių miškuose. Mokyklos pabaigoje yra rengiama naujokų ekspedicija į vertikalius urvus (dažniausiai į Kryme esančią Karabi-Jaila plynaukštę).
Speleomokyklos mokiniu gali tapti kiekvienas, besidomintis urvotyra. Klubo „Aenigma“ narių amžiaus spektras platus – nuo 20 iki 40 ir daugiau metų. Vyriausias mokinys buvo 46 metų amžiaus, o speleogų vaikai jau nuo mažų dienų pratinami prie urvų. Maždaug pusę narių sudaro moterys. Specifiniai profesiniai įgūdžiai speleologijoje taip pat nebūtini, nes speleogija – labai plati veiklos sfera, save išbandyti ir atrasti galimybių turi visi. Tai gali būti ir nesudėtingų horizontalių urvų topografinių nuotraukų darymas, ir gerokai sudėtingesnė naujų urvo atšakų paieška, leidžiantis drėgnais 200 metrų gilumo šuliniais, kelias paras gyvenant tik ant šalmo pritvirtinto „ciklopo“ šviesoje...
Paskaitas speleomokykloje veda patyrę speleologai: Aidas Gudaitis, Saulė Vaš, Emil Vaš, Laura Tamoševičė ir kt. Aidas Gudaitis ir Saulė Vaš yra „Aenigmos“ nariai, 2010 metais dalyvavę ekspedicijoje „Gilyn į Žemės centrą“, kurios metu šturmavo giliausio šiuo metu žinomo Kruberio - Voronijos urvo dugną (2090 m.). Šios ekspedicijos metu Saulė Vaš tapo pirmąja moterimi pasaulyje, pabuvojusia Voronijos dugne. Į Voronijos gelmes yra nusileidę ir kiti „Aenigmos“ mokiniai – Gediminas Sakalauskas, Egidijus Purlys.
Urvų žavesio pakerėti ir užsikrėtę speleologijos liga žmonės turi galimybę baigti ir nardymo urvuose kursus.

Įžanginė paskaita-prezentacija, kurios metu Aidas Gudaitis papasakos apie speleologiją Lietuvoje ir pasaulyje, „Aenigmos“ klubą, planus bei galimybes vyks gruodžio 7 d. 19 val. Biofizikos auditorijoje VU Gamtos mokslų fakultete (M.K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas).

Lrytas.lt reportažas iš 2007 metų speleomokyklos: [www.youtube.com]
Re: Speleologija
Aidas_G - 2012 12 03, 22:55
Visų dėmesiui!

Speleoklubas \"Aenigma\" renka naujus narius į speleomokyklą.
Kviečiame visus susidomėjusius į pažintinę paskaitą apie speleologiją, kuri bus gruodžio 6 d. (ketvitadienį) nuo 18 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M.K.Čiurlionio g. 21/27) Zoologijos katedroje, III aukšte.

Pažintinės nemokamos treniruotės vyksta gruodžio 5d. ir gruodžio 12d. nuo 19 val. Sakalų sporto salės patalpose. Šių treniruočių metu galėsite susipažinti su mumis, speleo įranga, pamėginti palaipioti ant virvių. Turėkite sportinę aprangą.

Nuo gruodžio mėnesio vidurio pradedame intensyvią speleomokyklos programą, kuri truks 4 mėnesius. Treniruosimės trečiadieniais nuo 19 val. Paskaitos viduiniškai kas antrą savaitę.

Daugiau informacijos įžanginės paskaitos metu.

Speleomokyklos programa: [speleo.lt]

Kvietimas į paskaitą: [www.facebook.com]

--
Pagarbiai,

Speleoklubo \"AENIGMA\" vardu
Aidas Gudaitis
klubo pirmininkas.

PS: prašau išplatinkit šią informaciją tiems, kam tai gali būti įdomu
: Ankstesnis Kitas
Puslapis: 1 išjungtas 2 1 2 Kitas

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.