Perku, parduodu, šiandien lyja, niekas manęs nemyli ir visa kita.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Kita
Tema:
Čiainykai vs Expertai (14 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2013 04 03, 16:31
Čiainykai vs Expertai
Trolis - 2013 04 03, 16:31
Čia netyčiomis skaitinėdamas apie nenusisekusiu nėrimus pastaruoju metu , pradėjau galvoti ką mes su tais rusais turime bendro ... ir taip netyčiomis užbridau labai įdomų dėsnį , kurį 2000m buvo pristatė Nobelio premijai .... Dunning-Kruger Effect vadinasi ir kažkaip už akių užkliuvo grafikas , nu labai teisingas visų mūsų atžvilgiu , kiekvienas teprisitaiko sau ... super

chia apie tai [net.tutsplus.com]

Edited 3 time(s). Last edit at 2013 04 03, 17:08 by Trolis.
Re: Čiainykai vs Expertai
kalnaz - 2013 04 03, 18:55
Kaip pirštu į akį (nu ne tai norėjau pasakyt liuks)
Turbūt tas 100% nekrenta kol naujais šautuvais apsiginklavęs naras neatsiverčia pirmo po ranka pasitaikiusio techninio kurso manualo ir kol nepabando atlikti įvairių drill\'ų.
Čia turbūt kritinis, svarbiausias momentas - arba tu prisipažįsti nieko nemokantis ir pradedi tobulintis, arba apgauni save ir pasirenki lengvesnį kelią...

Netikiu aš tomis pasakomis *man puikiai viskas išeina*, *viskas buvo idealu*... tokiais atvejais arba žmogus apgaudinėja save patį, arba jis nepakankamai iš savęs reikalauja.

Jeigu aš keldamas ranką prie manifoldo pirmiau užčiuopiau pirmą pakopą, o ne kraną, jeigu kraną sukau per lėtai, jeigu tvirtinau virvę ilgiau nei reikia, jeigu pakilau metru daugiau nei norėjau, jeigu pakėliau dumblą, jeigu nesupratau ką norėjo pasakyti budis, jeigu nepamačiau kaip jis bandė atkreipti mano dėmesį, jeigu pamiršau pasižiūrėti į prietaisus, jeigu karabiną segiau ilgiau nei reikia, jeigu pamečiau orientaciją, jeigu... ir taip toliau ir panašiai - čia idealus nėrimas? Ne...
Sorry... aš po kiekvieno nėrimo rasiu priežastį prie savęs prikibti... ir tik dar labiau stengtis sekantį kartą...
Vytis - 2013 04 03, 19:39
Kaip nuostabu būtų, kad Dūxas su Šautuvu įsigilintu ir suprastu kas čia pavaizduota.. deja.. dažniausiai Dūxas su Šautuvu ir yra Dūxas su Šautuvu.. Jei jis pajėgtų suprasti, kas čia pavaizduota, jis jau nebebūtų Dūxas su Šautuvu..
Uždaras ratas..
Tomis pasakomis - Man puikiai viskas išeina ar Viskas buvo idealu, žmogus nė pats netiki.. vietoj to kad treniruotųsi jis viliasi, kad jomis patikės kas nors iš mūsų ir kitą kartą jis neliks už borto.. naivuolis.. super
Žinai Baronai, yra dar baisesnė pasaka - Aš nieko nebijau.. o jei tai ne pasaka.. tada jau pilnas pyzdec..
Deivis - 2013 04 03, 21:40
as manau kad duxas su sautuvu save dazniausiai laiko expertu!!! kuris ir iskreipe sia kreive!!!, nes tikru profesionalu ir expertu kaip ir kiekvienoje srytije buna tik vienetai net ir pasauliniu lygiu...
Aidas_G - 2013 04 03, 21:52
Save priskirčiau taškui, kuris yra tos kreivės \"dugne\"... Pozityvi šios situacijos pusė, kad liko mažiau nei pusiaukelis iki experto super
Vytis - 2013 04 03, 22:02
Šios kreivės dugnas - pati saugiausia būsena..super
Trolis - 2013 04 03, 22:12
O ash galvoju , kad remiantis ta kreive pats baisiausias tandemas duxas su ekspertu vienoje vietoje .....
Trolis - 2013 04 03, 22:13
ir dar ginkluoti ....
Deivis - 2013 04 03, 22:17
saugiausia todel kad caijnikai iskart persoka i expertus, o saugios busenos ir sveiko proto naru kad ir kaip gala yra labai mazai...todel si kreive atrodo kaip kokios nepriklausomos Lietuvos ekonomine bukle..
Vytis - 2013 04 03, 22:18
Trolis Rašė:
-------------------------------------------------------
> O ash galvoju , kad remiantis ta kreive pats
> baisiausias tandemas duxas su ekspertu vienoje
> vietoje .....

O aš, kad Duxas-ekspertas..liuks
Deivis - 2013 04 03, 22:24
Vyti tu tas vienetas prie kurio nori nenori atsiranda visokio plauko pilieciuliuks
kalnaz - 2013 04 03, 23:11
Su Vyčiu svarstėm, kad šita kreivė tinka ir X ašį iš Confidence pervadinus į Accidents. T.y.:
- skalė ties 100% turi didžiausius šansus nelaimingiems atsitikimams dėl savo jėgų pervertinimo
- vėliau, narui pradėjus atidirbinėti tiek teorinius tiek praktinius įgūdžius, tikimybė palaipsniui mažėja.
- artėjant prie eksperto lygmens, tikimybė vėl išauga ir čia turbūt labiausiai dėl *man nieko neatsitiks tokiame paprastam nėrime* sindromo. Jeigu pasižiūrėtume į pasaulinio lygio žvaigždes ar šiaip didelę patirtį turinčius narus, daugelis jų papuola į sudėtingas situacijas juokinguose jų patirčiai nėrimuose ir dažnai - padarant lemiamas, tik atidumo reikalaujančias klaidas. Kitas niuansas be abejo nėrimų sudėtingumas... dideli gyliai, tolimi penetreišenai super, kur dažnai pirmu smuiku groja nebūtinai techninis pasiruošimas, o naro sveikata, psichologija...

Bet kas man labiau nepatinka, ir taipogi tinka šiai kreivei - tai čainyko ir eksperto tandemas. Nebūtinai čainyko - eksperto, bet tarkim didelio patirties skirtumo. Kaip žinia ekspertas nėra nemirtingas, o čainykas, žinodamas kad plaukia su ekspertu - pats jaučiasi be galo saugiai (negana to greičiausiai plaukia virš savo galimybių ribos), bet kas svarbiausia - ignoruoja ekspertą kaip kad lygiateisį, pažeidžiamą porininką. Tai daro ir dėl to, kad *ekspertai neskęsta*, ir dėl to, kad jam nesmagu, gėda, nepatogu rūpintis ekspertu ar juo labiau jam kažką sakyti... idant jį įžeis.
Kodėl to negalima daryti? Galim prisiminti Robert Klein...

Manau toks požiūris yra net labai nesaugus ekspertui...
Vytis - 2013 04 03, 23:50
Deivis Rašė:
-------------------------------------------------------
> Vyti tu tas vienetas prie kurio nori nenori
> atsiranda visokio plauko pilieciuliuks

Tiesa pasakius ir Tu toks vienetas..
Ir Gudaitis..
Ir..
Prie visų, kas stovi kokio nors reikalo avangarde, plaukuotų piliečių netrūksta..liuks
Deivis - 2013 04 04, 00:04
del pirmos puses posto pilnai sutinku, bet del antros dalies manau kitaip, tikras expertas niekada i sudetinga nerima neims cainiko su dideliu patirties skirtumu , negalima cainiko kaltinti tuom ko jisai nesupranta, yra normalus reiskinys kad neturintis patirties pasitikes expertu , kad net ir virs galimybiu ribos plaukdamas bet visa tai daleidzia tik pats expertas..as pats autosporte atsisakes bet kokiu mokymu ir net bijau pagalvoti kartais kad jus mane paimat i tokius rimtus nerimus, bent man jie yra rimti, zinau kokia tai atsakomybe, zinoma esu be galo labai laimingas kad turiu galimybe ismokti daugelio dalyku realybeje kurie jums kainuoja ne viena smegenu lastele, zinoma niekada nelysiu ir nesiprasysiu ten kur as dar nepasiruoses...cainiku bus visada bet expertas turi ir privalo kartais istarti NE!!!
: Ankstesnis Kitas

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.