Perku, parduodu, šiandien lyja, niekas manęs nemyli ir visa kita.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Kita
Puslapis: 1 išjungtas 2 1 2 Kitas
Tema:
Įdomu, kas ir kaip drasko "teletabius" Hancza ežere;) (22 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2010 06 22, 18:10
Įdomu, kas ir kaip drasko "teletabius" Hancza ežere;)
Donatas - 2010 06 22, 18:10
Jūsų pasakojimai ir patirtis šituose klausimuose "ARE WELCOME"X(
Re: Įdomu, kas ir kaip drasko "teletabius" Hancza ežere;)
aidas - 2010 06 22, 21:16
ogi visu naru "draugas" teletabiu siabas! didsis hanczos ...baubas
Vytis - 2010 06 22, 23:30
Girdėjau mėgsta krūtus narus, kuo krūtesnis tuo labiau praskečia (liuks
aidas - 2010 06 23, 16:55
ir praskecia ir kesonine liga apkrecia ir helikopteri pakviecia
Donatas - 2010 06 23, 22:49
Turėjau laimės sutikti tą veikėją tris kartus:
1. Bandė griebti 60m gylyje, dasikapsčiau iki 45m ir šoviau į viršų. Nepagavo
2. Sutikau jį 69m gylyje, priguliau ant dugno, praplaukė, nepastebėjo
3. Sutikau jį 74m gylyje, priguliau ant dugno, praplaukė, nepastebėjo
Po paskutinio karto jo daugiau nemačiau
Matyt nykstantis padaras
Tai va
P.s. "Teletabis" vis dar sveikas......tpfu (3 kartus per kairį petį)
P.s.s. O kaip kitiem? Nesigėdykit
Vytis - 2010 06 23, 23:29
Prieš penkis metus bandė paimti 50m gylyje, beveik paėmė, kazkaip išslydau..
Prieš tris metus patykojo manęs deepstope, grįžtančio iš 84m gylio, net širdies ritmą permušė, kažkaip perkalbėjau atsikabinti..
Jo alsavimas į nugarą jautėsi visų nusileidimų virš 100m metu, o kažkur netoliese sukiojosi ir daugelyje nusileidimų virš 60m, bet atvirai nepasirodė, matyt aplink buvo skanesnių kąsnelių..super
11 - 2010 06 28, 09:37
Sykį baubas beveik išbirbino mane ir mano budį grįžtančius iš 45 metrų Asvejoj. Labai gerai pamenu jo švelnias letenas ant savo strėnų. Tą syk pasisekė išslįsti, daugiau stengiuosi saugotis. Vienok apie pastarojo buvimą kažkur netoliese žinau daugiau ar mažiau kiekvieno įdomesnio nėrimo metu.
Vytis - 2010 09 09, 00:35
Nagi vaikinai ir merginos, kodėl nutilusi ši tema..?
Ar tai nardyti baigėme, ar baubas užmigo..?
Žinau keletą technarių, kuriuos baubas birbina net pasikrykštaudamas, beveik kiekvieno panėrimo metu, gaila kad jie čia nesilanko..tai atsigautu tema..kaip sakoma - себе полезно людям итересно..super
Nors tikriausiai, jie net nesuvokia, kad baubas juos birbina..galvoja, kad tai sudėtinė techninių panėrimų dalis..neveltui taip nardymo saugumą garbina..ir kitus uoliai to moko..super
11 - 2010 09 09, 07:16
Na nereikia taip jau kategoriškai dėl to saugumo. Kaip žinia, visais įmanomais nesaugiausiai būdais nardom kaip tik mes (kad bent sauso kostiumo kursus baigę būtume! liuks), tai ir baubas turėtų būtent pas mus lankytis taip
O jis iš tikro ir lankosi, vakar gavau šlapiu skuduruku marmūzėlėn kokiuose 30 metrų kai oro sueikvojimas pradėjo kelt abejonių. Susiriečiau kaip krevetė, žvilgt į kitą manometrą, o gi tu rupūže, Lagūnoj kažkam nagus niežtėjo mano izoliatorių pasukinėt, o vat atsukt nebeužteko nuovokos pikc Tai baubas švelniai brūkštelėjo, bet aš ne buratinas, kranus pasiekiu, atsisukau.
Po to nelabasis vėl aplankė kai supratau, kad turiu per mažai svorių. pipec Na, bet nert šilta buvo drovus Tai ir rangiausi kaip ungurys išsigandęs, kad realiai kvepia iššaut neatstovėjus baudos minučių. Visgi tada įsijungė "energy saving mode" ir galutinis nėrimo SAC gavosi 15 kiec
Blogoji to reikalo pusė, kad manau netyčiom gavau lengvą barotraumą. Šiandien simptomų nėra, tai ir nežinau, gavau ar ne. jbtvmt
Trolis - 2010 09 09, 10:24
Nu vakar baubas glostė mano buddy , 30 m , ibo ash plaukiau per greitai (nors man taip nepasirodė jbtvmt ) , beveik palikau vieną (nors laukiau atsisukęs superkarts nuo karto ) 30m gylyje su naujos įrangos keletu elementų ir nepasiekiamais kranais (dar kart irodo , kad nauji zhaislai komforto ir nardymo įspūdžių nepagerina nifiga ) beje priėjom išvados , kad kitoks gražesnis sparnas nėra absoliuti vertybė , o verybė yra patirti įspūdžiai ir gautas malonumas .. Baubas kaip baubas , bet pershiurpes , o paskui ir perpykęs budis irgi nelabai gerai .. super
11 - 2010 10 01, 11:23
Šis rašinėlis nebus nei linksmas nei šmaikštus, bet jaučiu pareigą pasidalinti vakar dienos nuotykiais. Gal būt mano patirtis sukels mažiau pavojų jums.

Kiekvienas turime po gerą vietą, kur mus aplanko baubas, manoji - Asveja. Prie Asvejos su Vyčiu važiavome gana ambicingų planų vedini. Planas buvo solo pernerti Asveją dugnu per giliausią vietą nuo kranto iki kranto, bei grįžti neiškišus ausų iš vandens. Planas 90 % įvykdytas, nepavyko tik giliausios vietos rasti. Visgi nesklandumų buvo.

Pirma bėda buvo ta, kad sudėjus visus tris prožus ant skuterio (2xV3 po 5 ledus su difuzoriais + V3 su trim ledais, kaip "ilgos") skuteris pasidarė neigiamas ir tik sustojus smigdavo nosim į dumblą. Smulkmena aišku, bet nepatogu, mat reikia jau jėgos tik plaštaka jį pakelt ir nukreipt ten kur reikia.

Užsižaidus skuteriu, plūdrumu ir prasipūtimais nusimušiau nuo kurso. Irgi smulkmena, bet taip pat nemaloni.

Kadangi nesu atmušęs rankų iki tokio miklumo, kad suminkyčiau kompą keičiant mišinius, pasikeisčiau liogočniką, prasipūsčiau ausis, prisipūsčiau sparną ir kostiumą iš akių nepaleidžiant kompaso ir visai tai judesyje, neplaninių sustojimų skaičius augo, su tuo intensyvėjo kvėpavimas.

Teoriniai skuterio plaukimo greičiai ir praktiniai, apkamšius jį prožektoriais, pasidabinus šalmais, kamerom, steidžais ir kitais bižuteriniais blizgučiais smarkiai skiriaisi, kelionė vyko lėčiau nei norėjosi.

Apie 15 minutę matalinant 40+ gylyje ir nematant jokio šlaito kilimo požymių, bet matant kaip greitai mažėja trimikso atsargos, stresas dar labiau suintensyvina kvėpavimą.

Kadangi "už vairo" daug pašalinių darbų nenuveiksi, pradedi galvoti apie tai, ką darysi, jei to kranto ir toliau nepriplauksiu. Žinojimas, kad prie tokio intenstyvaus kvėpavimo tame gylyje EAN 32 gali išjungti, streso prideda dar daugiau.

Taip plaukiant nebežinau kurią minutę buvo apnikusios labai niūrios mintys. Visgi savidisciplina paėmė viršų, galvos nepamečiau, bet šiek tiek cirkų vistiek gavosi. Kelis syk viršijau kilimo greitį jau suradęs kito kranto šlaitą (šūdini popieriai, kai organizmas pripampęs helio, o kilt per greitai su skuteriu labai lengva) bei pravariau pirmą deep stopą. Gavau tada atsotvėti sekantį su dviguba porcija laiko.

Kai galiausiai pakilau į 6 metrus, dekompresijos buvo ~ 5 minutes įvyniota. Kad nešvaistyt laiko pasiėmiau kursą ir 4 - 6 metruose skuteriu parplaukiau atgal į šiaurinį krantą. Tuo pačiu pabaigiau dekompresiją, padariau 3 min. safety stopą ir jau kitame krante dar papildomą saugos minutę 3 metruose (dėl helio). Dideliam džiaugsmui parnaviguot pavyko beveik į dešimtuką, galvą iš vandens iškišau ~15 metrų nuo įnėrimo vietos. Įvertinus tai, kad be jokių landšafto orentyrų nuplaukiau ~ 1 km tai jau visai neblogas rezultatas.

Dar pastebėjimas: trimiksas ir skuteris - pavojinga kombinacija. Reguliuot iškilimo greitį sudėtinga.

Dujos NX 32 ir TX 18/23.

Iš esmės kiekviena problema atskirai buvo visiškai menkutė ir nelabai galėjo įtakoti nėrimo kokybę, bet visos kartu pastarosios ne taip ir juokais apkartino mano nėrimą.

Tie, kas pajėgūs daryti tokius nėrimus ne teoriniame lygmenyje, puikiai mane supras. Vadovėliniai šiltų kraštų narai ir toliau išdidžiai šypsosis - jiems taip nebūna.

Visi veblenimai puse lūpų nuleidus akis a la "man tai taip nebūna, aš nardau tik pagal savo galimybes ir tvarkingai" tik dar ryškiau nudažo žandukus raudonai drovus Aš 10 metų žaidžiu kortomis iš pinigų, visus "švarius" mizerius ir "saugius" nėrimus aš užuodžiu per atstumą.

Reziumuojant, žinau, kad mus skaito labai įvairaus patyrimo narų ne tik iš Lietuvos. Netrinkit plaukuotų delniukų ir nebambėkit į ūsą "aš juk taip ir sakiau, jie anksčiau ar vėliau prisižais!". Geriau užsiregistruokit ir draugiškai pasidalinkit savo patirtimi, o ne tuo, kas parašyta vadovėliuose. Jei bent vienas naras geriau pasiruoš perskaites apie mano klaidas, tai bus jau šio to verta. Pavojai tyko ne tik gyliuose, ne tik nardant su mišiniais, ne tik naktiniuose nėrimuose. Kad ir kaip būtų patogu su rožiniais saugaus nardymo akiniais, Saugūs nėrimai - fikcija. Viešai išdėstytos asmeninės klaidos didina kitų narų saugumą, nes apie tam tikrus niuansus susimastai tik su jais susidūręs.
Vytis - 2010 10 01, 11:49
Taip išeina, kad teletabis pas siuvėja, o subinėlė pas Vilniaus mikrochirurgus, o gal jau ir nemikro..liuks
O jei rimtai, tai nieko ten vakar baisaus nebuvo, kaip sako Aksionovas "standartnaja situacija v peshchere"super, gera pamokėlė ir tiek. Mūsų lietuviški techninio nardymo korifėjai linksmesnių cirkų pridarę, čia tik cvetochki, patikėk jau aš tai žinau..super
Vytis - 2010 10 01, 12:12
O šiaip tai nėrimukas ne iš paprastųjų. Pranerti pusę kilometro, kai didesnė dalis kelio gylyje virš 30 metrų, o maksimumas artėja link 50 m.- užduotėlė ne iš lengvųjų, dar psichologinis Mėnulio paviršiaus efektas savo daro. Normaliai Tu ten susitvarkei, esminių klaidų nepridirbai. Na tik tai gal reikėjo daryti per kelis kartus, palaipsniui, priprantant prie vietos sąlygų, bet juk reikia čia ir dabar..super
Petrovich - 2010 10 01, 14:03
11 rašė: ..."Iš esmės kiekviena problema atskirai buvo visiškai menkutė ir nelabai galėjo įtakoti nėrimo kokybę, bet visos kartu pastarosios ne taip ir juokais apkartino mano nėrimą. "...
Prisiminiau vieno instruktoriaus (ne nardymo) žodžius, kuriuos jis nuolat kartoja: visos didėlės katastrofos dažniausiai įvyksta ne dėl vienos didėlės klaidos, o dėl daugybės mažų klaidelių
varshtaz - 2010 10 01, 14:07
nu nežinauNa aš manau, kad visos bėdos tik dėl sparno su triusikų gumytėm. Maž Asvejos Baubas fetišistas, užuodžia gražius niekučiusmyliu liuks
: Ankstesnis Kitas
Puslapis: 1 išjungtas 2 1 2 Kitas

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.