Sidemount, skuteriai, dekompresija, sveikata ir visa kita.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Įranga, tech. dalykai ir sveikata
Tema:
Kompiuteriai ir deco laikas (6 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2010 10 11, 22:18
Kompiuteriai ir deco laikas
Petrovich - 2010 10 11, 22:18
Šiandien kažkaip krito į akį kai kurie skirtingi kompiuterių parodymai. Skirtingų kompiuterių tiesa.. liuks
Maniškis, paprastas, skirtas rekreaciniam nardymui (pavadinkim kompas I), ir sakykim, pats geriausias kompas techniniam nardymui (kompasII) super
Nerimo metu (paklaida gal neskaičiuokime, kadangi buvome visada šalia) kompas II priskaičiavo kur kas daugiau deco laiko, negu kompas I. Vien nesupantamas dalykas jau tas, kad kompe II buvo nustatytas nitroxas, o kompe I oras. Iki iškilimo pradžios skirtumas buvo didesnis beveik dvigubai. Kilant iki pirmo deep stopo, kompas I beveik pasivijo kompą II pagal deco minutes, tuo tarpų kai II kompas minučių beveik nedadėjo.
O prie paviršiaus, kai teko išlaukti deco laiką, kompas II gerokai anksčiau baigė skaičiuoti minutes.
Klausimas, kuris kompas, kuriuo momentu grybauja??

P.S. Nežinau tiesa, ar supratot mano užsukta mintį.. super
Re: Kompiuteriai ir deco laikas
11 - 2010 10 12, 08:41
Nebūtinai grybauja. Yra keletas dekompresijos modelių ir kiekvienas gamintojas pats renkasi, kurį modelį naudoti. Negana to, dar kiekvienas kompiuteris turi savo konservatyvumo nustatymus. Petrovičiau, parašyk kokie kompai ir į kokius gylius nėrei.
Petrovich - 2010 10 12, 09:39
Mares Puck ir Vr'as. Gylis 36 metrai. Pakankamai daug laiko gyliau 27 metrų (apie 30min)
11 - 2010 10 12, 11:21
Tu čia labai gerą ir rimtą temą palietei. Aš iš karto noriu perspėti, kad mano nuomonė yra tik mano nuomonė, kuri gali būti klaidinga, tad viską, kas parašyta toliau reikia vertinti atsargiai ir geriau nepasitikėti, nei aklai tikėti.

Kaip aš suprantu, kodėl yra tokie skirtumai gylyje ir kodėl jie pasikeičia į kardinaliai kitą pusę seklioj vietoj. Dekompresijos "mokslas" su kabutėm ne be reikalo, nes tas "mokslas" - krūva hipotezių, dalis su išsamesne laboratorine dalim, kita - mažiau tikrinta praktikoje. Žodžiu naudojame pačius pažangiausius matematinius modelius, bet iki fundamentalumo tiems modeliais dar nemažai trūksta. Kompiuteriai naudoja kelis būdus skaičiuot dekompresiją:

Buhlmann'o modelis, kuris dekompresiją (išsisotinimą) traktuoja taip: kylam iki kuo mažesnio gylio ir sėdim ten, kol išsidekompresninsime. Dekomopresija vyksta greičiausiai, bet tai turi savo kainą: tu pastoviai esi ant ribos ir tai (turbūt) gali turėti pasekmių. Turbūt skliausteliuose todėl, kad niekas 100 % nei patvirtint nei paneigt negali.

RGBM (Reduced gradient bubble model) ir VPM (Varying Permeability Model). Jei Buhlmann'as - matematinis modelis, tai šitie du - daugiau fiziologiniai ir turi šiokias tokias laboratorines ištakas. Abu jie remiasi "burbulų mechanika". Tavo organizme pastoviai yra mikro burbuliukų, kurie kaip ir netrukdo gyvent, bet kylant iš didesnių gylių dėl Boilio dėsnio didėja ir patys. RGBM ir VPM kaip tik ir gilinasi į tai, kaip neviršyt tos kritinės ribos, kai daug mažų burbuliukų paadidėja, pradeda jungtis tarpusavyje ir formuoti didelius burbulus, kurie ir nuvaro į kapus.

Kiek žinau Mares, Suunto ir kiti pramoginio nardymo kompai kaip tik RGBM ir naudoja. VR3 gudresnis prietaisas, bet aš jo neturiu, tai geriausiai būtų klaust kaimyninėj temoj kur jį visi į šuns dienas deda liuks

Yra ir daugiau tų modelių, Cochrain'o, Thalmann'o, ratio deco ir kitų, apie kuriuos mano išmanymas yra kažkur tarp visiškai nieko ir praktiškai nieko. Gerai žinau tik vieną dalyką: jei kas nors net išsijuosęs bando įrodyti, kad kažkuris iš šių modelių pats tinkamiausias, o kiti brėdovi, tai geriau su tuo žmogum miške nepasiklysti. jbtvmt Visi jie turi ir pliusų ir minusų. super
Deivis - 2014 04 28, 21:41
Vyti o ka reiskia ant kompiuterio kada raudonai dega \"mised stop\"? liuks
Vytis - 2014 04 28, 22:52
Nežinau.. bet sprendžiant iš nekurių didvyrių patirties, tai nieko tragiško.. Jei būtų labai tragiška nebūtų to, kas tokį klausimą užduoda.. liuks
: Ankstesnis Kitas

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.