Jūra, ežerai, upės, fortai, urvai, pelkės ir šiaip kanalizacija.
User: Prisijungti Užsiregistruoti
Actions: Nauja tema Spausdinimo peržiūra RSS
Ieškoti
History: Pirmas puslapis Nardymas Tema
Puslapis: 2 išjungtas 6 Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Kitas
Tema:
Gruzija gyvai (85 Įrašai)
Pradėta:
Data:
2013 09 08, 09:38
Re: Gruzija gyvai
Aidas_G - 2013 09 16, 09:01
Vyti, o Sidemounto nepasiemei?
Re: Gruzija gyvai
kalnaz - 2013 09 16, 11:33
Na kur jau ten pilnom kelnėm dar sidemount liuks.
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 16, 19:00
Vakar dar sudalyvavom sauso tektoninio lūžio - ledo urvo tyrinėjime, nieko ten blatno ir labai pavojinga užvirtimo prasme, bet speleologijos profai net virpėjo iš pasitenkinimo.. sakė kad labai unikalu ir netyrinėta.. Beje lipdami sujudinom širšių lizdą.. išėjom kaip torpedos.. buvo aukų.. liuks
Šiandien buvom prie trijų vokliuzų.. vienas toks galingas kaip Mčišta, bet skaidrumas šikna apie metrą..sako žiemą būna geras, vandens temperatūra 16 laipsnių.. Kitas super, matomumas prancūziškas temperatūra 5 laipsniukai.. Trečias sidemountinis, taip pat skaidrus.. Jau ruošėmės nerti antrajame, bet Kukuris prisiminė, kad ten jau pranerti du sifonai ir net planas sudarytas.. Blin, nusprendėm nenerti, vis vien vienu nėrimu daugiau nepadarysim.. Visi objektai nerealiai potencialūs, bet reikia rimtesnės ekspedicijos su žmonėmis galinčiais toli eiti tarpsifoninėmis urvo dalimis, trumpiau ne dviejų žmonių darbas.. Račos regione kaip ir baigem..
Išvažiavom į Migariją.. čia mums dėmesys stiprus.. pasitiko pats municipaliteto pirmininkas ir sakė sudalyvausiąs mūsų ekspedicijoj.. turbūt suprantate koks nusimato sudalyvavimas..liuks
Re: Gruzija gyvai
Trolis - 2013 09 17, 09:40
Jaučiu vėl sirgsi ... po to sudalyvavimo liuks
Re: Gruzija gyvai
virgius - 2013 09 17, 17:05
O TAI JUS TEN DAUGIAU GAL GERET ,NEI NARDOT,TEN IR PO KALNAIS VYNO SANDELIAIsuper
Re: Gruzija gyvai
Deivis - 2013 09 18, 14:37
Vakar buvom paziureti dvieju vokliuzu tokiam tarpeklyje, peskom teko eiti 3km is kuriu puse uolu takeliu kokiu 100m aukscio skardziu.. Iki pirmo siaip taip nuejom, bet iki antro teko kepurnetis beveik stacia siena salia krioklio pasilaikant uz medeliu.. is strioko vos in kelnes nepridejau.. na tikra Trolciono svajone..super Bet nerti ten galima..
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 18, 18:42
Vakar vakare dar buvo eilinis einamasis robaksas.. jau taip pripratom, kad įprastas reikalas, kaip dantis prieš miegą valytis.. mus čia nupeni kaip paršus, o po to reikia uolomis karstytis..
Šiandien ramesnė diena, apžiūrėjom du urvus su sifonais.. Vienas labai sunkiu nusileidimu - sidemount plius speleo.. Kitas - labai geru įėjimu, galima su sparke nerti tiesiai, tik vat reiktu ją atsinešti kelis šimtus metru.. Pagal ištekančius vandens kiekius labai potencialus urvas.. tik šiuo metu matomumas apie 0,5m..
Dar truputį pasikankinam ir panašu kad mūsų laukia saulėtasis Stambulas..
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 18, 20:45
Urvai urvais.. bet gamta toj mūsų gimtojoje Gruzijoje tai toks stebūklas.. ir žmonės.. eini per jų žemę o jie vietoj to, kad spragilu skaniai per sprandą pavaišintų, tau šypsosi ir prie stalo kviečia.. keisti tokie..super
Re: Gruzija gyvai
Aidas_G - 2013 09 18, 21:36
Smagu skaityt. Tikimės daugiau atradimų ir Jūsų įspūdžių.
Dar šiandien puiki žinia, kad nuo kito pavasario iš Vilniaus į Kutaisį pigus skrydžiai planuojami, sako, kad nuo 150lt. Gruzija taptų lengviau pasiekiama. Daugiau info čia: [www.lrytas.lt]Edited 1 time(s). Last edit at 2013 09 18, 21:37 by Aidas_G.
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 20, 15:47
Na chebra pavydėkit..vakar ir šiandien exploracijų diena..super
Vakar - važiavom žiūrėti eilinių, niekuo neišsiskiriančių sifonų, tiesa pasakius tokių Mčištų čia, kaip sakoma xot žopoj ješ.. pripratom ir nebestebina.. Tai apžiūrėjom dar vieną gamtos stebūklą su vandens matomumu apie metrą, nusprendėme nenerti ir važiavom toliau.. mūsų laukė dar pora nereikšmingų šiknaskylių..
Privažiavus prie pirmosios nustebino ištekančio upelio skaidrumas.. žinoma pats urvas panašus į Daniūno mėgstamas skylutes Biržų rajone besibaigiantis skaidria sifonine balute.. skaidrumas skaidrumu, bet nerti ten nesinorėjo..super Po to netoliese aplankėme kitą skylutę, jau didesnę, jau galima sakyti urvą, kur pralindus pro siaurumėlę atsivėrė Dva Kapitana tipo sifoniuks.. Man nors jau ir papindėjusiam nuo Gruzijos urvų kažkodėl toptelėjo, kad čia reikia nerti neatideliotinai ir tas labai patiko gruzinų chebrai..
Tiesa kelias link sifono tik du kart sunkesnis nei į True Madam, o dar ir pro siaurumėlę teko spraustis, tad pasiėmiau mažają sparkutę, kurioj likę buvo apie du šimtus barų.. Tik panėrus atsivėrė toks vaizdelis, koks Ressely būna maždaug du šimtai metrų nuo įėjimo ir matomumas buvo analogiškas apie 15 - 20 metrų.. Nesiplėsiu.. praėjau šimtą metrų tolyn ir iki trisdešimt gilyn.. nei galo nei krašto.. grįžtant matomumas vietomis buvo labai darbinis, nors ėjau labai atsargiai, vis dairydamasis į situaciją atgal.. Turiu pripažinti, nuo prisišik in kelnes situacijos gelbėjo tik gerai pravestas xodovykas, kurį eidamas pirmyn stengiausi tvirtinti labai kruopščiai ir apgalvotai..super Donatui panerti jau nepavyko tai visą kelią namo atrodė taip - šikna
Šiandien - grįžom į Tschaltubo urvą, kur darėme pirmajį mūsų kelionės panėrimą.. į tą mūsų atrastąjį sifoną ir Donatas kompensavosi už vakar, kaip sakoma spolna.. Šį kartą jis pernėrė sifoną, kuris pasirodė buvo apie penkiasdešimt metrų ilgio ir keturių metrų gylio ir išnėrė į naują, pusiau užtvindytą ir pilną stalaktitų galeriją.. išvyniojo šimtą dvidešimt metrų chodovyko ir.. nei galo nei krašto..
Beje pirmojo nėrimo Tschaltubo urve metu pastebėjau, kad stalaktitų ir stalagmitų yra ir povandeninėje sifono dalyje.. vaizdas kaip Meksikos senotuose, tik matai žinoma kiek leidžia pusės metro matomumas..super
Visuose šios kelionės panerimuose kiekvienas mūsų pranertas metras, buvo in ten, kur dar niekas niekados nebuvo.. chebryte - čia Gruzija..!..liuks
Aš jau nebesuprantų lietuvių besiraunančių į tą nuvalkiotą ir okupuotą Abxaziją.. palikit ją tiems okupantams damušti.. Čia likusioje Gruzijoje yra dešimteriopai daugiau labai potencialių objektų kurie, galima sakyti, visiškai netyrinėti.. Vien tokių Mčištų yra tiek, kad man skaičiavimui nebeužtenka rankų pirštų..ir ten nieks nenėrė.. Jau nekalbu apie sausus urvus..
Šiandien baigiam nardymus, dar suvaikštom į sausą urvą, pernakvojam ir ilgas kelias namo..Edited 1 time(s). Last edit at 2013 09 20, 15:55 by Vytis.
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 20, 20:47
Ryt pasirodo dar lysim į urvą kur išlikę dinozaurų pėdsakai.. bet tai jau pakeliui namo..
Keliausim į Stambulą, vėliau link Budapešto, ten gal dar į Molnar Janos.. ir namo..super
Re: Gruzija gyvai
Donatas - 2013 09 21, 07:43
Labas Rytas
Einu biskį patvarkysiu mašiną ir namo.
Susimatysim LT
P.S.
Bandysiu skambinti PETER\'iui ir aiškintis dėl Molnar Janosh, gal jau atidarė. Jei viskas OK, galit prisijungti prie mūsų BudapešteEdited 1 time(s). Last edit at 2013 09 21, 07:44 by Donatas.
Re: Gruzija gyvai
Vytis - 2013 09 21, 08:50
Na taip, prisijunkit, pažiūrėsim kokie jūs cavediveriai..liuks
Re: Gruzija gyvai
Trolis - 2013 09 21, 11:56
Tai jus pirma suzhinokit ar ten pateksit , tada mes kaip nors... super O tai nuvazhiuosi ir bus kobanyja ..toli , brangu ir gaidyz..super
Re: Gruzija gyvai
Deivis - 2013 09 21, 20:42
vyrai jau Turkijoje!super
: Ankstesnis Kitas
Puslapis: 2 išjungtas 6 Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Kitas

Atsiprašome, tik užsiregistravę dalyviai gali rašyti šiame forume.
This forum powered by Phorum.